top of page

Acerca de

HAKKIMIZDA

Sağlık bilgisi ve egzersiz bilgisini üyelerimiz için harmanlayarak kullanırız.

group-pilates-instructors-exercising-reformers.jpg

Serotonin’de pilatesin iki yönü vardır;

- Bedensel farkındalığı, esnekliği, gücü, performansı ve estetiği arttırmak,

- Belirli sağlık sorunlarıyla yaşarken yaşam kalitesini arttırmaya yönelik egzersiz desteği vermek.

Serotonin Pilates’in ilk tohumları, PTR Center kurucusu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Işık Akgöl’ün, 2007 yılında almış olduğu Balanced Body Pilates eğitimiyle atılmış oldu. 2 yıl boyunca PTR Center’da hastalarına uygulayarak pilatesin insan bedeninde, sakatlıklar ve hastalıklar üzerinde yarattığı olumlu etkileri ve gelişmeleri gözlemleme fırsatı buldu. Bir tıp doktoru gözüyle yaptığı bu gözlem ve çalışmalar sonucunda, pilatesin hem özel hayatında hem de kariyerinde daha çok yer alması gerektiğine karar verdi. 2010 yılında bu inanç ve tutkuyla Serotonin Pilates’i kurdu.

Eğitmenlerinin anatomi, hastalıklar ve egzersiz bilimi üzerine bilgilerinin kendi hastalarını emanet edebilecek düzeye gelmesi için onlara eğitimler verdi. Eğitime ayrılan zaman ve yapılan yatırımlar ve eğitmenlerinin sahip olduğu anatomi ve hastalık bilgisiyle Serotonin, pilates dünyasında farklı bir yerdedir.

Omurga hastalıkları, omuz, kalça, diz eklem rahatsızlıkları, osteoporoz, fibromiyalji, skolyoz ve benzeri rahatsızlıklarda ciddi deneyim kazanmış eğitmen kadromuz, bilgi ve donanımlarını arttırmak üzere kurumsal eğitimlerin yanında ayrıca kişisel eğitimlerine de devam etmektedir.

Dr. Işık Akgöl, sağlığın her şeyden önce gelmesi gerektiği bilinci ile diğer kurumlarda çalışan pilates eğitmenlerine de Serotonin bünyesinde anatomi ve hastalıklar eğitimi vermeye başladı. Dışarıya açtığımız bu eğitimler 1,5 yıl kadar Serotonin Pilates bünyesinde yapıldı. Hayallerimizin, hedeflerimizin ve vizyonumuzun genişlemesiyle, eğitimlerimizi Serotonin Pilates çatısına sığdıramadık ve Serotonin Akademi’yi kurduk.

Sağlığınızı en ön planda tutan, gönül rahatlığıyla kendinizi emanet edebileceğiniz eğitmenler yetiştirmeye, Serotonin Pilates eğitmenlerinin bilgi ve birikimlerini her daim güncel tutmaya devam edeceğiz.

bottom of page